Jídelní lístek Ricochet Virtuální prohlídka
Drobečková navigace

Úvod > Dění v okolí > Akce v okolí

Akce v okolí


1 3 Následující

Česká hračka

Místo
Vimperská 12, 34192 Kašperské Hory
Datum konání
Stálá akce
Typ

Sbírka představuje obsáhlý průřez produktů známých hračkářských oblastí - Skašovska, Krounska, Hlinecka, Příbramska, jihočeské oblasti a dalších. Na exponátech můžeme sledovat vývoj tradiční hračky i výrobních postupů od minulosti po současnou produkci.

Více

Historické motocykly

Místo
Vimperská 12, 34192 Kašperské Hory
Datum konání
Stálá akce
Typ

První vrak historického motocyklu se k majitelům a provozovatelům muzea dostal v polovině 70. let. Po jeho úspěšné renovaci začala cíleně vznikat jedna z největších kolekcí historických motocyklů v tehdejším Československu, dnes v České republice. Veškeré renovační práce majitel dodnes provádí vlastními silami. O jejich kvalitě svědčí mimo jiné i skutečnost, že mnoho fotografií exponátů pocházejících z muzea bylo publikováno v odborných i laických motoristických časopisech. Půdní prostory slouží jako expozice pro cca 60 motocyklů. Dalších 40 strojů (včetně historických jízdních kol) je umístěno v pobočce muzea v Bečově nad Teplou. Sbírka českých i zahraničních značek obsahující i světové unikáty je průběžně rozšiřována společně se sbírkou historických českých hraček. Některé ze zajímavých exponátů představujeme na následujících stránkách.

Více

Šumavské perle

Místo
náměstí Svobody, Sušice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Stálá prodejní výstava. Každý pátek v galerii měla předvádí v době od 14:00 do 16:00 hodin paní Jana Wudy výrobu skleněných korálků na sklářském kahzanu.

Více

Život židovské menšiny v Západočeském pohraničí

Místo
5, Dobrá Voda, 34201 Hartmanice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Muzeum je věnováno památce 110-ti zaniklých komunit v západočeském pohraničí a originální formou seznamuje se životem židovské menšiny na Šumavě. Součástí expozice je i rekonstruovaná původní košer porážka a interiér pošumavské hospody. Předposlední část na unikátních exponátech představuje návštěvníkovi především židovské sakrální předměty ze sbírek Západočeského muzea. Dokumentace života židovské rodiny je rozdělena na nejdůležitější mezníky: narození, obřízka chlapců, bar – micva, svatba a závěr života. Závěr expozice tvoří rekonstrukce interiéru, dokumentující každodenní život Židů v daném regionu na přelomu 19. a 20. století. Pojetí expozice je přínosem pro poznání mnohonárodnostního obyvatelstva Šumavy a ukazuje, že lidé různého vyznání a různých národností, žijící v jednom geografickém prostředí mohou tvořit jednotnou sídelní komunitu, pokud se nestanou předmětem politické manipulace.

Více

Palác

Místo
Petrovice u Sušice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Prohlídka zahrnuje popis velkého nádvoří, návštěvu čtyř místností Břeňkova paláce s modely hradu, které přibližují stavební vývoj. Navazují archeologické nálezy z hradu a expozice kamnových kachlů. Prohlídka pokračuje na vyhlídkovou terasu, dále přes šenkovní schodiště do prostor největšího sklepení. Návštěvní okruh končí v hradní hladomorně.

Více

Věž

Místo
Petrovice u Sušice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Prohlídka opět začíná na velkém nádvoří. Pokračuje na malé nádvoří se studnou. Následuje výstup do nejstarší části hradu a poté na 26 metrů vysokou obytnou věž (donjon). Návštěvní okruh je zakočnen v nejspodnějších částech hradního sklepení s přírodní krápníkovou výzdobou.

Více

Volná prohlídka

Místo
Kolinec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Volná prohlídka, při které Vás jistě upoutá impozantní dvouštítová budova bývalého hradního pivovaru (příležitostně využívaná k různým interaktivním expozicím či výstavám), zbytky vinopalny, hradební okruh spodního nádvoří, i zadního parkánu, či vyhlídka do přenádherného údolíčka říčky Ostružné obtékající hrad (údolíčko hodnoceno jako jedno z nejhodnotnějších v oblasti Šumavy - z větší části chráněno rezervací). Rozhodně nepřehlédnete několik her rozmístěných volně po areálu, které Vás (či Vaše děti) budou lákat nejen svým ztvárněním, ale i možností si je zahrát.

Více

Okruh hrad

Místo
Kolinec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Audiovizuální pořad o historii a stavebním vývoji hradu, kterým je prohlídka tohoto okruhu zahajována je počinem na českých hradech zcela originálním a vysoko oceňovaným. Následuje prohlídka hradní cisterny, potravinových sklepů a vstup do impozantních bývalých interiérů Rajského paláce. Nezapomenutelná pro Vás bude vyhlídka z velkého kamenného mostu, na který přejdete po úzkém padacím můstku. Po podobném můstku pokračujete do obranné věže Putny. Tento hradní okruh Vás seznámí nejen s celkovou historií hradu, ale umožní Vám také nahlédnout do středověkého života prostřednictvím šachové hry podle Tomáše Štítného ze Štítného.

Více

Okruh zámek

Místo
Kolinec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Prohlídka zámeckých renesančních interiérů. V zámku na Vás čeká renesanční zázemí šlechtické rodiny žijící v polovině 17. století. Rodinná místnost, šatna šlechtičny, komůrka komorné, jídelna, herna, taneční sál, lovecká chodba. Ne zcela tradičně pojatá expozice Vás blíže seznámí se všedním i společenským životem šlechtické rodiny na venkovském sídle. Dozvíte se o filosofii jejich života, jak lidé pozdní renesance trávili svůj volný čas, a také něco o hrách, které se v tomto období hrály.

Více
1 3 Následující