Jídelní lístek Ricochet Virtuální prohlídka
Drobečková navigace

Úvod > Dění v okolí > Akce v okolí

Akce v okolí


Hrad

Místo
náměstí Republiky 1, Město, 34601 Horšovský Týn
Datum konání
Stálá akce

Unikátní raně gotická kaple, zařízené renesanční bydlení (ložnice, jídelna, pracovna), zbrojnice.

Více

Zámek

Místo
náměstí Republiky 1, Město, 34601 Horšovský Týn
Datum konání
Stálá akce

Zámecké bydlení od 16. století do počátku 20. století, salóny, taneční sál, knihovna, unikátní obrazová galerie českých panovníků.

Více

Život na hradě

Místo
Kašperské Hory
Datum konání
Stálá akce

Atraktivním a netradičním způsobem vám pomocí speciální projekce poodhalíme podobu každodenního života na středověkém hradě a přiblížíme i způsoby, jakými informace o něm získáváme. Na závěr prohlídky, poté, co se seznámíme se středověkým jídelníčkem, hygienou nebo způsobem bydlení, je připraveno malé překvapení v podobě „Okna do historie“, kdy společně nahlédneme do minulosti a podíváme se na to, jak jeden den v životě hradu asi mohl vypadat.

Více

Skanzen lidové architektury

Místo
Kolinec
Datum konání
Stálá akce

Před hradem vyrůstá na plochách starých základů původních staveb zaniklého předhradí soubor staveb lidové architektury. Tento soubor je tvořen hodnotnými stavbami transferovanými do předpolí hradu z pošumavského předhůří z důvodu nemožnosti jejich záchrany v původním umístění. V rámci těchto záchranných prací byly často použity unikátní způsoby transportu částí nebo celých budov. Konkrétní podrobnosti o historii staveb i technické detaily jejich záchrany – transferů - jsou popsány u jednotlivých staveb. Od roku 2009 je tento okruh oficiálně zpřístupněn pro návštěvníky, prozatím jako prohlídka exteriérů. Prohlídka je volná.

Více