Jídelní lístek Ricochet

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v okolí > Akce v okolí

Akce v okolí


Žáby a psi

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Městská knihovna Klatovy vás zve 2. března na zahájení výstavy: Žáby a psi – Róza Sofie Fialová Výstavu zahájí Jarmila Štěpánková. Vystoupí pěvecký sbor Karafiát pod vedením Moniky Černé. Začátek akce je v 17 hodin v dětském oddělení Městské knihovny Klatovy.

Více

Spisovatelé do knihoven

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Prozaik, esejista a filozof Michal Ajvaz navštíví naši knihovnu v rámci projektu Spisovatelé do knihoven. Průkopník a zastánce magického realismu u nás. Vystudoval češtinu a estetiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Po absolutoriu v roce 1974 pracoval téměř dvacet let v dělnických profesích. Do roku 1989 nenapsal žádnou knihu, ačkoliv říká, že psal v nepravidelných intervalech už od patnácti let. První básnickou sbírku vydává až v roce 1989 - Vraždu v hotelu Intercontinental. Mezi jeho další díla patří: Zlatý věk (2001), Druhé město (2005), Cesta na jih (2008), Lucemburská zahrada (2011). Je držitelem Magnesie Litery za rok 2012. Byl nominován na Státní cenu za literaturu. Jeho knihy vyšly v japonském, italském, chorvatském, francouzském, makedonském, norském, ruském či anglickém překladu. Michal Ajvaz má karaimské předky; rodnou řečí jeho otce byla ruština. V současnosti působí v Centru pro teoretická studia Akademie věd ČR. V říjnu 2019 mu vyšel nový román Města. Autorské čtení proběhne v refektáři jezuitské koleje.

Více

Krása hmyzí říše

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

V měsíci březnu vás zveme na výpravu do říše hmyzu. V naší čítárně bude připravena výstava ze sbírek Mgr. Jaroslava Vágnera. Těšit si můžete třeba na motýly, strašilky a další zástupce hmyzího království. Výstava je volně přístupná v otevírací době knihovny.

Více

Hrajeme si (nejen) s papírem

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Je libo placku, zrcátko nebo magnetku? V pondělí 9. března se společně pustíme do výroby placek, zrcátek a magnetek. Ozdobit si je můžete vlastním motivem nebo využít naše připravené šablony. Těšíme se na Vás. Kdy: 9. března mezi 13. až 16. hodinou Kde: v dětském oddělení Městské knihovny Klatovy Cena: placka: 1 kus = 15 Kč; magnetka: 1 kus = 25 Kč; zrcátko = 25 Kč

Více

170 let od narození Tomáše Garrigua Masaryka

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

PaeDr. Luboš Merhaut, CSc., a doc. PhDr. Jan Wiendl, Ph.D (oba FF UK) Přednáška TGM a F. X. Šalda – dva typy kritického myšlení. Masaryk a Šalda, učitel a žák, ve vztahu k literatuře a kultuře přelomu 19. a 20. století. Vstupné dobrovolné. Vchod z nádvoří jezuitské koleje. Rezervace jsou možné na www.refektar.eu nebo ve studovně knihovny.

Více

PROČ právě Vietnam

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Městská knihovna Klatovy vás zve na přednášku Magdy Radostové. Mou vášní je Vietnam, příroda, kultura, místní lidé, jídlo… Zemi jsem navštívila už mnohokrát. Vyzkoušela jsem různé druhy dopravy, různá ubytování, okusila spoustu místních specialit. Mám tady hodně přátel, ráda se sem vracím. Pokouším se proniknout do tajů vietnamského jazyka, i když to je vážně náročné. Prozradím vám, proč právě Vietnam by měl být tím místem, kam se vydat a proč je teď ten nejvhodnější čas jej objevit. Vstupné dobrovolné. Rezervace jsou možné na webu nebo ve studovně knihovny.

Více

Hrajeme si (nejen) s papírem

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

VELIKONOČNÍ PŘÁNÍČKA Ve čtvrtek 19. března Vás zveme do naší pobočky na ZŠ Tolstého. Pro všechny ty, kteří rádi tvoří, zdobí, lepí a malují jsme připravili knihovnické velikonoční tvoření. Společně se pustíme do výroby velikonočních přáníček. KDY: ve čtvrtek 19. března 2020 pobočka dětského oddělení na ZŠ Tolstého ČAS: 12–16 hodin CENA: 1 kus = 10 Kč

Více

Hrajeme si (nejen) s papírem

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

PLASTICKY ZDOBENÁ VAJÍČKA Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný.... My si malovaná vajíčka u nás vyrobíme. A jak na to? Nepotřebujeme žádné speciální náčiní, stačí špendlík s malou kovovou hlavičkou zastrčený do konce tužky. Vybrat odstín mastné křídy, rozehřát a slzičky barvy nanášet na skořápku vyfouknutého vajíčka. Veškerý materiál i pracovní náčiní bude u nás připraveno. KDY: V pondělí 23. března 2020 v oddělení pro děti a mládež ČAS: 13 – 15 hodin CENA: 1 kus = 10 Kč

Více

Hrajeme si (nejen) s papírem

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

VELIKONOČNÍ PŘÁNÍČKA Oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Klatovy zve všechny ty, kteří rádi tvoří, zdobí, lepí a malují, na knihovnické velikonoční tvoření. V pondělí se společně pustíme do výroby velikonočních přáníček. KDY: V pondělí 30. března 2020 v oddělení pro děti a mládež ČAS: 13 – 16 hodin CENA: 1 kus = 10 Kč

Více

170 let od narození Tomáše Garrigua Masaryka

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Pavel Kosatík Přednáška TGM pro XXI. století. Vstupné 50 Kč. Vchod z nádvoří jezuitské koleje. Vstupenky na webu www.refektar.eu nebo ve studovně knihovny.

Více